Šunų šėrimosi problema

Šuo stipriai šeriasi

Jeigu jūsų šuo nėra iš hipoalerginių veislių (vietoj kailio turi plaukus, kurie nesukelia alergijos), labai tikėtina, kad kiekvieną pavasarį jis pradeda mesti savo žieminį kailį ir jį keisti plonesniu vasariniu.  Nesvarbu ar jūsų šuns kailis yra ilgas, ar trumpas, tamsus ar šviesus – galima nuspėti, kad nesidžiaugiate matydamas savo rūbus ar baldus aplipusius augintinio plaukais.

Šuo stipriai šeriasiVis dėlto kai kurių dalykų tiesiog neįmanoma pakeisti, todėl, kai kalbama apie besišeriančius augintinius, geriausia taktika yra imtis išankstinių priemonių. Tad jeigu norite išvengti auginio plaukų pilnų namų, o kartu ir turėti laimingą ir sveiką šunį, jums padės čia pateikiamas patarimų sąrašas:

  1. Kasdien iššukuokite savo šunį lauke. Taip besišeriantys plaukai liks šepetyje arba tiesiog lauke ir nepateks į jūsų namus.
  2. Įsitikinkite, kad naudojate tinkamą jūsų šuns kailiui šepetį. Jeigu nesate užtikrinti, paklauskite profesionalaus šunų kirpėjo ar veterinaro patarimo.
  3. Maitinkite savo šunį sveiku maistu, kuris jūsų augintinį aprūpins visomis būtinomis medžiagomis ir padės palaikyti sveiką odą bei kailį.
  4. Reguliariai maudykite savo augintinį, naudodami tinkamą šunims šampūną. Po maudynių išdžiovinkite ir iššukuokite jo kailį, o tik po to leiskite jam lakstyti po namus.
  5. Pamastykite apie galimybę savo augintinį laikas nuo laiko nuvesti pas profesionalų šunų kirpėją. Nustebsite, kaip patirties turintis profesionalas gali suformuoti jūsų šuns kailį ir atsikratyti besišeriančiais plaukais.
  6. Išsiurbkite namus bent keletą kartų per savaitę ir visuomet netoliese turėkite pūkus surenkantį šepetį (nors kol baigsis šėrimosi sezonas).

Jei jūsų šuo nemėgsta būti šukuojamas, galite dirbti su savo augintiniu, mokydami jį paklusnumo komandų ir taip  jį pratindami  prie šukavimo proceso. Jeigu turite dar tik mažą šuniuką, būtinai šukuokite jį reguliariai, kad kailio priežiūra ateityje netaptų problema. Prireikus pagalbos dresuojant savo šunį, pasvarstykite apie galimybę kreiptis į gerai šią sritį išmanantį, mokslus baigusį šunų trenerį.

Įdėjus šiek tiek pastangų iš anksto, bus daug lengviau užkirsti kelią pūkų kamuolių kaupimuisi jūsų namuose. Net nepastebėsite, o šėrimosi sezonas bus pasibaigęs – linkiu, kad su kuo mažiau netvarkos!

Komentarai

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*