Ką Daryti, jei Šuo bijo Fejerverkų? 8 Naudingi Patarimai!

Šuns baimė fejerverkams

Naujieji metai – šventė, kuri žmonėms suteikia daug džiaugsmo, o reginiai mieste džiugina akis. Naujųjų metų naktį fejerverkai yra visur, tačiau jie patinka ne visiems. Mažieji ar didieji mūsų draugai – šunys dažniausiai fejerverkų itin nemėgsta, o kai kurie netgi paniškai jų bijo. Taigi, ką daryti, kai šuo paniškai bijo fejerverkų?

Išveskite šunį pasivaikščioti anksčiau

Ką daryti kai šuo bijo fejerverkųNaujųjų metų naktį šunį išveskite pasivaikščioti anksčiau, jokiu būdu neleiskite jam susidurti su fejerverkais akis į akį, jam tas gali itin nepatikti. Pasirūpinkite, kad šuo fejerverkų šaudymo metu būtų namie, kartu su mylimais šeimos nariais.

Sočiai šunį pamaitinkite Naujųjų metų išvakarėse

Pasirūpinkite, jog prieš fejerverkus jūsų šuo būtų sotus. Vėlai vakare pašerkite jį maistu, kuris yra kupinas angliavandenių. Po šio patiekalo šuo bus sotus, ramesnis ir mieguistas, kadangi virškinimas reikalauja nemažai energijos.

Apsaugokite savo namus

Nemažai šunų stengiasi pabėgti iš savo namų tuomet, kai išgirsta staigų ir triukšmingą garsą. Taip gali atsitikti ir šuniui išgirdus fejerverkus. Tad įsitikinkite, jog jūsų namai yra sandarūs – langai ar durys nepalikti atidaryti.

Sukurkite saugią slėptuvę savo šuniui

Artėjant fejerverkams šunį palikite jo mėgstamiausiame kambaryje, taip pat palikite jam šaunų daiktą, kuriuo jis galėtų pasinaudoti norėdamas pasislėpti. Tam puikiai tiks didelė kartoninė dėžė. Naujųjų metų išvakarėse jis galės pasislėpti joje, jeigu jausis nesaugus.

Nepalikite gyvūno vieno 

Labai svarbus punktas – jokių būdu nepalikite šunio vieno, kuomet šaudomi fejerverkai. Būkite kartu su juo, skleiskite šilumą ir meilę. Būdamas vienas namuose šuo gali panikuoti ir save susižeisti.

Nuslopinkite garsus

Tikėtina, jog visiškai paslėpti fejerverkų garsų jūs negalėsite, tačiau prislopinti tikrai galite. Pavyzdžiui – užtraukite visas užuolaidas, uždarykite kambarių duris, įjunkite televizorių ar muziką, kad užgoštumėte fejerverkų garsus.

Šuns baimė fejerverkamsReaguokite pozityviai

Parodykite savo šuniui, kad nėra ko bijoti, pasistenkite jį pralinksminti ir pagirkite jį, jeigu jis į jūsų linksminimus reaguoja teigiamai.

Žaiskite su juo

Šuns dėmesio nukreipimas link visai kitų dalykų veikia puikiai. Turėkite pasiruošę įvairių žaislų, geriausia būtų, jeigu jis jų dar nebūtų bandęs. Arba turėkite jo mėgstamiausią žaislą. Taip pat tai gali būti puikus laikas šunio dresavimui. Jeigu šuo nenori žaisti ar būti dresuojamas galite jį tiesiog glostyti ir myluoti.

Jokiu būdu šunio nebauskite

Šunio baudimas, tuomet kai jis yra išsigandęs prie gero tikrai neprives, o ilgalaikėje perspektyvoje sugadins jūsų santykius su augintiniu.

Taigi, linkime, jog Naujųjų metų naktis su jūsų augintiniu būtų pati gražiausia. Pasistenkite, jog jūsų gyvūnui ji būtų maloni, jis nestresuotų. Svarbiausia – būkite su juo ir nepalikite jo vieno, taip pat jokiu būdu jo nebauskite, jeigu jis bijos fejerverkų.

Turintiems problemų su šunų elgesiu siūlome susipažinti su veikiančia šunų dresavimo programa.

Komentarai

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*