5 būdai kaip (ne)vedžioti šuns!

Šunų antrosios pusės

Nieko tokio, jeigu manote, kad vedžioti šunį yra labai lengva. Su kai kuriais šunimis taip ir yra, tačiau su dauguma vedžiojimas tampa tikra kančia, kurią, savo augintinių labui, turi iškęsti šeimininkai. Nesvarbu ar jūsų šuo per daug lengvai susijaudina, tempia, ar yra agresyvus – čia rasite geriausius patarimus, ką daryti, kad šuns vedžiojimas taptų malonumu.

  • Jūs nevedate šuns. Skamba juokingai? Štai, kaip viskas turi būti: JŪS ruošiatės maloniai pasivaikščioti. Dėl savo geros širdies pasiimate Reksą kartu. Jūs nedarote to dėl savo šuns, tai nėra jo pasivaikščiojimas – jis JŪSŲ. (Tiesą sakant pasivaikščiojimas YRA skirtas jūsų augintiniui, bet ššš… Nieko jam nesakykite!) Jūs nusprendžiate, kur , kokiu greičiu eiti ir kada sustoti. Šuo negali jums vadovauti traukdamas jus į šoną, jus tempdamas, kad eitumėte greičiau ir t.t. Jūs kontroliuojate pasivaikščiojimą. Supratote?
  • Šunų antrosios pusėsNesustokite prie kiekvieno gatvės žibinto, krūmo, sienos. Patinai ypač dažnai stovinėja, norėdami pažymėti savo teritoriją. Ar tai jūs nusprendėte sustoti, ar jūsų šuo? Jeigu tai buvo jūsų augintinio sprendimas, skaitykite aukščiau pateikiamą punktą! Šuo gali palaukti, kol rasite tinkamą vietą. Viskas gerai. Jei jis mano, kad gali sustoti kada tik panorėjęs, kas tuomet vadovauja pasivaikščiojimui? Jei jūsų šuo kontroliuoja jus argi galite jį kaltinti už tai, kad jis jus tampo aplinkui? Tos pačios taisyklės galioja žemės uostymui ir t.t.
  • Pasivaikščiojimas parke neturėtų atrodyti, kaip pasivaikščiojimas parke! Vietoj to, jūs turėtumėte eiti turėdami tikslą: eiti jums patinkančiu greičiu, tačiau aukštai pakelta galva tarsi tiksliai žinotumėte, kur einate (net jei iš tikrųjų nežinote!). Ar jūs sektumėte ką nors, kas, atrodo, eina be tikslo? Šunys beveik niekad taip nedarytų! Jei norite, kad jie sektų jums iš paskos, vietoj to, kad bandytumėte savo augintinį tempti su savimi, pirmiausiai turite atrodyti kaip lyderis. Nustebsite, kokį stiprų efektą turi toks įvaizdis.
  • Neprivalote leisti savo šuniui pasisveikinti su kiekvienu šunimi. Juk jūs nesustojate pasišnekėti su kiekvienu žmogumi? Kodėl tuomet jūsų šuo turi pasiuostyti su visais kitais šunimis, kuriuos tik pamato? Kai kurie iš jų, visai kaip žmonės, tą dieną tiesiog nenori būti socialūs, ačiū. Jei nusprendžiate praeiti pro šalį, tuomet eikite. Nieko tokio. Jei norite sustoti, stokite – jums spręsti. Juk jūs vadovaujate!
  • Neišleiskite krūvos pinigų specialiam šuns dresavimo antkakliui ar pavadėliui. Yra žmonių kurie, išleidžia 100 ir daugiau eurų, pirkdami antkaklius ir pavadėlius, kurie vėliau pasirodo esą visai nenaudingi. Dresuodami šunis, galite naudoti ir pačią paprasčiausią įrangą. Svarbiausia KAIP ją naudojate.

Kalbant apie inventorių šunims,  automatiniai reguliuojamo ilgio pavadėliai yra labiau žalingi nei naudingi. Tinkamai naudojami jie gali labai praversti, tačiau retas kuris iš tikrųjų žino, kaip tai daryti.

Jei vedžiodami savo šunį nuolat susiduriate su problemomis ir tai jums nebeteikia malonumo, neskubėkite skambinti osteopatui*, verčiau paskambinkite profesionaliam šunų dresuotojui. Net nepastebėsite kaip greitai jūs vėl galėsite mėgautis pasivaikščiojimais su savo augintiniu. Kaip ir dauguma dalykų gyvenime, šuns vedžiojimas yra daug lengvesnis darbas, kai pagaliau žinote kaip tinkamai tai daryti.

Komentarai

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*