5 patarimai, kaip dresuoti primityvaus tipo šunis

Šunų dresūra namuose
  1. Jei šuniui nesiseka, tai jūsų kaltė, ne jo

Atleiskite, tačiau primityvaus tipo šunys yra labai nuoširdūs. Tai reiškia, kad jei jūs nemokėsite tinkamai jų paskatinti arba jūsų dresavimo būdas jiems kels per daug ar per mažai iššūkių, jie tiesiog nekreips į jus dėmesio. Kuo dažniau tai nutiks, tuo mažiau toks šuo norės su jumis bendrauti ir jūsų tarpusavio ryšys toliau nyks, iki kol jūsų augintinis ims jūsų vengti. Dresuokite per daug šuns neapkraudami, trumpais seansais ir būkite pasiruošę pereiti prie naujų komandų bet kuriuo momentu. Komandos pakartojimo daugiau nei 5-6 kartus pilnai užtenka, kad šie šunys imtų nuobodžiauti, todėl jei jie nusprendžia peršokti prie naujų dalykų mokymosi, tiesiog prisitaikykite. Neverskite šių šunų grįžti prie jau pabodusių komandų, nes toks „žaidimas“ jiems ims atrodyti kvailas ir nebevertas jų dėmesio.

  1. Primityvaus tipo šuns neįmanoma PRIVERSTI ko nors daryti

Bandymas primityvaus tipo šunį auklėti griežtai tik išmoko jį vengti bendravimo su jumis.  O štai viliojamas skanėstais toks šuo išmoksta juos surasti dar prieš pradedant jį dresuoti. Veiksmingiausia primityvaus tipo šunį dresuoti patraukiant jo dėmesį ir po truputį formuojant norimas savybes. Šie šunys yra labai protingi ir pasitaikius progai kažką atlikti spontaniškai dažniausiai puikiai susidoroja su užduotimi. Tačiau ši taisyklė gali veikti dvejopai. Jei šie šunys manys, kad urzgimas ir kandžiojimasis yra vienintelis būdas priversti jus nustoti daryti kažką, kas jiems nepatinka, jie nustos rodyti taikius nepasitenkinimo ženklus ir kas kart pasijutę nepatogiai ims bėgti nuo situacijos. Jei ir bėgimas nepadės išsisukti iš nepatogios padėties, šie šunys gali greitai pereiti prie kandžiojimosi. Štai kodėl norint primityvaus tipo šuniui suteikti gerus namus yra taip svarbu išmanyti šuns kūno kalbą ir mokėti įžvelgti, ką šuo nori jums pasakyti.

  1. Jie jus pažįsta geriau, nei jūs pats

Primityvaus tipo šunys visuomet stebi ir bando suprasti jūsų elgesį. Kiekvienas jūsų judesys ir gestas jau buvo apmąstytas jų galvose. Šie šunys sugeba atskirti kvietimą, kai ruošiatės juos pagirti, ir kvietimą, kai ateina metas baigti žaidimus ir pradėti dirbti. Jie netgi žino, kada jūs turite su savimi skanėstų ir kada ne. Toks šių šunų elgesys gali labai erzinti šeimininką, žinant, kad dresavimas veikia „tik tada, kai yra sausainių“. Kitos dažnos problemos gali būti atsiskyrimo nerimas, daiktų saugojimas, agresijos rodymas, kai yra bandoma juos suvaldyti, ir netinkamas reagavimas į pavadėlį. Jei problemų sprendimui ieškote trenerio, labai svarbu, kad jis, prieš pradėdamas jas spręsti, pirmiausiai būtų supažindintas su visomis šuns elgesio detalėmis ir galėtų pamatyti, kas jį skatina taip elgtis. Tikroji priežastis gali būti labai nutolusi nuo to, ką mano pats šeimininkas.

  1. Jūsų elgesys yra įtakojamas savanaudiškumo

Šunų dresūra namuoseNamuose savo šunims aš naudoju labai spalvingus pagyrimo žodžius. Tai lyg meilus pokštas. Tačiau daugybei šeimininkų tai nėra pokštas. Jiems sunku susitaikyti su egoizmu, kuriuo pasižymi dauguma šio tipo šunų. Kaip ir minėjau ankščiau, primityvaus tipo šunys yra lyg jūsų kambariokai, o ne augintiniai. Šie šunys, nors ir jus myli, vis tiek siekia to, ko jie nori, nesvarbu kokiomis priemonėmis. Kai kurie treneriai tokį elgesį gali panaudoti kaip savo darbo įrankį. Laikantis tokių metodų, kaip Karen Overall sukurtas Pagarbos Protokolas (Deference Protocol, kurie esmė yra, kad gauni, ką nori, tada, kai aš gaunu, ką noriu, galima sukurti labai harmoningus namus. Manau, kad dresuotojas Premack, rašydamas savo Principą (Principle), galvojo būtent apie primityvaus tipo šunis, nes dresavimo būdas, pateikiamas jo darbe, leis jums pažengti labiau, nei bet kuris kitas metodas.

  1. Neimkite nieko giliai į širdį

Ant šių šunų negalite pykti. Jie paprasčiausiai nueis į šalį, nusišlapins ant kokio nors daikto ir numigs pietų miego. Turite tiesiog prisitaikyti prie situacijos, vertinti jų savarankišką prigimtį ir juoktis iš savo klaidų.  Kitaip šie šunys sujauks jūsų galvą ir prives jus prie beprotybės. Norint išmokyti komandų teks panaudoti įvairias strategijas, tačiau nebijokite pradėti nuo klasikinių priemonių. Dažniausiai šie šunys kelia iššūkius savo šeimininkams tik dėl to, kad patys nesijaučia patogiai, o ne dėl to, kad yra kvaili, laukiniai ar užsispyrę.

Komentarai

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*