10 priežasčių, kodėl šuo yra geriausias žmogaus draugas

Šunio auginimas

Nėra ko slėpti – šunys yra nuostabūs. Nesvarbu ar jie prašinėja jūsų maisto, loja ant pavadėlio, prašydami, kad juos išvestumėte į lauką, ar tiesiog pasitinka, kai grįžtate namo. Šunys daro daugybę smulkmenų, kurios žmonių veidus papuošia šypsenomis. Tad kokios yra pačios žaviausios šunų savybės, dėl kurių šie gyvūnai yra ir visada bus geriausi žmogaus draugai? Skaitykite toliau…

  1. Šunys turi labai prastą trumpalaikę atmintį

Viena iš labiausiai netikusių dvikojų draugų žmonių savybių yra ta, kad dažniausiai jie atsimena kiekvieną blogą poelgį ir jaučia nuoskaudą bei paslapčiom ant jūsų pyksta visą likusį gyvenimą. Tačiau šunys, turi prastos atminties „dovaną“. Tai reiškia, kad galite velti jų uodegą, juokais paslėpti jų maistą ir timptelėti juos už ausų kiek tik širdis geidžia, net jei tai juos erzina. Jūs galite pasilinksminti, o jūsų šuo pamirš viską, kas vyko, ir elgsis su jumis lyg su geriausiu bičiuliu jau po kelių minučių! Iš tiesų, tai vienas iš tų gyvenimo scenarijų, kai laimi abi pusės.

  1. Šunys turi puikią ilgalaikę atmintį

Šunio auginimasNors jūsų šuo ir pamirš, kaip tempėte jam už uodegos, jis niekada nepamirš ryšio, kurį turite. Ir jei gerai elgsitės su savo augintiniais, jie visuomet prisimins, kaip jie jautėsi su jumis. Pavyzdžiui, mano taksas Česteris. Jau nuo mažens mano mama juo rūpinosi kaip kūdikiu, todėl net ir dabar, praėjus beveik dvylikai metų, jis nuo jos tiesiog neatplėšiamas. Vis dėlto šunys atsimena ne tik gerus poelgius. Anksčiau aš nuolat erzindavau Česterį (tiesą sakant, nemanau, kad tai mano kaltė, jis tiesiog pernelyg prisirišęs prie mano mamos), todėl dabar jis puola ant manęs loti vos tik aš pratariu žodį.

  1. Šunys visuomet jus palaiko

Nors mano šuo Česteris ir nėra pats didžiausias mano gerbėjas, jis vis tiek verčiau renkasi mane, negu nepažįstamą žmogų. Tačiau kai šuo iš tikrųjų mane mėgsta (kaip mano augintinė Selė), gina netgi dar įnirtingiau. Kaskart kai įtartinas prekybos agentas ar koks prašinėtojas pabels į jūsų duris, jūsų šuo bus jūsų pašonėje ir los ant nekviesto svečio, kol jūs slėpsitės kampe, nenorėdamas atidaryti durų. Žinoma, kartais jūsų keturkojai gali šiek tiek persistengti. Kartą paštininkas atgabeno man siuntinį ir norėjo jį palikti ant durų slenksčio, tačiau trys mano šunys išbėgo į lauką ir puolė jį vytis norėdami apginti namus. Nesistebiu, kad dabar siuntinius jis palieka prie vartų.

  1. Šunys gali pamėgdžioti jūsų emocijas

Atsižvelgdamas į jūsų balso toną ir kūno kalbą, jūsų šuo iš visų jėgų bandys pamėgdžioti tavo savijautą. Kai būsite liūdnas, jūsų augintinis į tave žiūrės didelėmis triušiuko akimis. Kai būsite piktas, kailis ant jo keteros pasišiauš ir jis ims loti ir urgzti net ant nejudančių objektų. Ir nors žmonės gali nesureaguoti į jūsų emocinius pakilimus ar nuopuolius taip, kaip jūs norėtumėte, šuo visuomet bus šalia, nesvarbu ar jausitės labai laimingas ar labai prislėgtas.

  1. Šunys yra puikios mini indų plovyklės

Sutinku, tai skamba truputį nemaloniai, tačiau pirma mane išklausykit. Ar kada nors pavakarieniavę lėkštėje turėjote per mažai maisto, kad būtų galima jį išsaugoti kitam kartui, tačiau per daug, kad galėtumėt indą dėti į kriauklę? Na, būtent tokiu momentu į pagalbą atskubės jūsų šuo! Tiesiog paduokite jam lėkštę ir leiskite ją iššveisti. Šuo bus laimingas, o jūs turėsite mažiau vargo plaudami indus!

  1. Šunys yra puikios motyvacijos priemonės

Jeigu visgi bijote, kad naudodami savo šunį vietoj indaplovės, jį nutukinsite – nesijaudinkite! Šunys mėgsta aktyviai leisti laiką, bent jau kol jie jauni. Išnaudokite jo energijos perteklių – eikite pasivaikščioti arba, jei esate ypač ambicingi, pabėgioti! Jūsų šuo bus išsekęs ir be galo patenkintas, o jūs po truputį tapsite sveikesnis!

  1. Šunys yra neįtikėtinai protingi!

Šunų protiniai gabumai skiriasi priklausomai nuo jų veislių, tačiau kalbant apskritai, šunys yra vieni intuityviausių gyvūnų. Tai rodo daugybė jų snukio išraiškų (ypač ta, kai jie pakreipia galvą ir klausiamai žiūri į tave), jų gebėjimas paslapčiomis paslėpti žaislus keisčiausiose vietose ir kita. Vienas iš mano šunų yra cvergšnauceris ir jo gudrumas dažnai mane priverčia kvatoti.  Ant savo stalo aš turiu keletą teniso kamuoliukų (kurių aš nenaudoju tenisui – aš juos tiesiog mėtau į orą, kai stengiuosi susikaupti) ir mano šuo tai žino. Taigi, kartais jis išsiruošia į nedideles žvalgybos misijas po mano kambarį. Jei aš esu ten, jis vaidina, kad žiūri pro langą ar apžiūrinėja mano lovą, tuo pat metu paslapčiomis užmesdamas akį į teniso kamuoliukus (kurie dažniausiai mėtosi ant grindų). Mintyse pasižymėjęs kamuoliukų būvimo vietą, mano šuo išeina. Vėliau tą dieną, o kartais netgi po kelių dienų, aš nusileidžiu į apačią ir randu jį džiaugsmingai graužiantį vieną iš mano teniso kamuoliukų, o jis šelmiškai į mane spokso. Kas kart mirštu iš juoko! Jis suplanuoja slaptą misiją, laukia kol aš išeisiu iš kambario, pasiima kamuoliuką ir pabėga, o aš net nepastebiu. Manau, kad už tai jis nusipelno gauti kokį nors apdovanojimą.

  1. Šunys niekada neleis jums valgyt vieniems

Kam patinka valgyti vienatvėje? Žinoma, kartais tai visai malonu, tačiau netgi aš, kaip intravertas, pripažįstu, kad mėgstu jaukias vakarienes su kitais žmonėmis (aišku, kai tau patinka tų žmonių kompanija). Tačiau nereikia nerimauti – jeigu tu turi šunį, visuomet turėsi ir kompaniją prie vakarienės stalo. Žinoma, tavo šuo turbūt sėdės tau prie kelių, šnopuodamas tau į veidą ir prašinėdamas maisto, bet juk geriau tai, negu nieko! Neseniai vienas nuėjau valgyti į savo kambarį ir netrukus išgirdau pažįstamą šniokštimą ir puškavimą už durų. Pasirodo mano 14 metų taksė Selė užnešė savo storą mažą kūnelį aukštyn laiptais vien tik tam, kad pabūtų su manimi, kol aš valgau (turbūt todėl, kad tikėjosi gauti dalį mano maisto, beje, ji atrodė būtent taip, kaip korgis aukščiau esančiame paveikslėlyje). Kai tik įsigyji šunį, beveik neįmanoma valgyti nesiklausant nenutrūkstamo lojimo kažkur fone!

  1. Šunys jūsų neapvils

Ar kada nors atsitiko taip, kad susitarėte kažką veikti su jūsų draugais, tačiau vėliau paaiškėjo, kad jie paskutinę minutę planus atšaukė? Dėl to nereikia jaudintis, kai turite šunį. Jis nežino kaip naudotis telefonu, todėl nereikia bijoti, kad paskambins kaimynų pudeliui pasiteirauti ar šis nenorėtų apsilankyti vietiniuose baruose ir paliks jus vienus su televizoriumi ir prasta, mikrobangėje pašildoma vakariene. Jūsų šuo visada bus su jumis ir tik jumis!

  1. Šunys žino, kaip reikia gyventi

Paprastai tariant, šunys elgiasi kaip žmonės, nesirūpinantys dėl absurdiškų egzistencijos problemų. Pavyzdžiui, mokesčiu mokėjimo, išsilavinimo, reikalų tvarkymo, nuolatinio bendravimo su įkyriais žmonėmis ir taip toliau. Viskas, ką jie daro, tai atsikelia, pasisveikina su jumis, palaksto aplinkui, pažaidžia su savo žaislais, pavalgo, pamiega, vėl pavalgo, vėl pamiega, dar kartą pasisveikina ir eina miegoti. Ar tai skamba blogai? Žinoma, mes žmonės, dėl savo intelekto, turime tam tikrų įsipareigojimų, bet juk kartais tikrai būtų smagu pagyventi taip, kaip gyvena šunys: be rūpesčių ir visiškai savim užtikrintam. Jeigu turite šunį, bent jau galite pasidžiaugti tokiu gyvenimu žiūrėdami į jį. Jei tik suprantate, į ką veliatės, tuomet tikrai verta!

Komentarai

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*