Kodėl verta socializuoti savo šunį?

Šunų socializacija

Dauguma šunų augintojų yra girdėję, kad socializuoti keturkojį draugą yra labai svarbu. Vis dėlto, neturint pakankamai žinių, sunku suvokti, kodėl jūsų šuo turėtų patogiai jaustis ir ramiai reaguoti į tiek daug dalykų. Kai kurie šeimininkai kartais netgi jaudinasi, kad „per daug“ bendraudamas su žmonėms jų augintinis bus mažiau sargus ir prasčiau gins namus.

Pagrindinis siekis socializuojant šunį yra turėti augintinį, kuris galėtų atskirti probleminę ir įprastinę situaciją. Svečias, kuris paskambina į duris ir yra pakviečiamas užeiti, yra įprastinės situacijos pavyzdys, o plėšikas, lipantis pro langą – probleminės.   Jūsų vaikai, žaidžiantys gaudynių kieme, yra tai, ką šuo turėtų priimti kaip normalų dalyką, tačiau visai kitaip jis turėtų reaguoti į asmenį, bandantį paslapčiomis išsinešti jūsų šašlykinę.

Šunų socializacijaTaigi kaip šuo turėtų suvokti skirtumą tarp tų dalykų, kurie yra priimtini, ir tų, kurie nėra? Atsakymas yra socializacija! Kuo daugiau jūs bendraujate su savo šunimi ir leidžiate jam priprasti prie tokių kasdienių dalykų, kaip svečiai, kaimynai, įvairūs garsai ir judesiai, vaikai, kiti šunys, tuo geriau jūsų augintinis supranta, kas yra „normalu“. Todėl, kai kažkas vyks ne taip, šuo gebės atpažinti skirtumą!

Dar viena gera socializacijos savybė yra ta, kad ji padeda užkirsti kelią elgesio problemoms, įskaitant atsiskyrimo nerimą, perdėtą lojimą (šuo dažniausiai loja dėl kiekvieno mažo garselio, nes nėra pilnai socializuotas ir viską, ką girdi, suvokia kaip grėsmę),  graužimą, agresiją ir kitas.

Vienas geriausių socializacijos būdų  yra vestis savo augintinį pasivaikščioti, eiti su juo į parkus, prekybos centrus, gyvūnėlių prekių parduotuves ir kitas gyvūnams draugiškas vietas jūsų mieste. Taip pat neatskirkite savo šuns, kai apsilanko svečiai, ir skatinkite jį bendrauti su žmonėmis jūsų namuose.

Jei jūsų šuo jau rodo kokius nors elgesio problemų požymius, pavyzdžiui, baugščiai elgiasi, urzgia ar turi kitokių bendravimo problemų, vertėtų kreiptis pagalbos į profesionalų šunų dresuotoją, kuris padėtų jūsų augintiniui vėl gerai jaustis. Vis dėlto dauguma žmonių gerokai nustemba, pamatę, kaip netgi patys droviausi naminiai gyvūnai tampa daug labiau stabilūs ir geriau jaučiasi, jei tik yra pakankamai socializuojami.

Komentarai

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*