Pirmieji jūsų šuniuko metai

Pirmieji šunio metai

Bus lengviau suprasti savo augintinį ir jam padėti, jeigu neužmiršite, kad maži šuniukai yra lyg kūdikiai. Tai visai nesunku prisiminti, kol augintinis dar visai mažas, bet, kai būdamas vos 6 mėnesių jau sveria daugiau nei trisdešimt kilogramų, gali imti atrodyti, jog ir savo branda jis prilygsta suaugusiam šuniui. Vis dėlto šunų „kūdikystės“ laikotarpis baigiasi tik sulaukus vienerių metų. Žinoma, tai nereiškia, jog pirmus metus galima savo augintiniui nuolaidžiauti. Tvarkos ir taisyklių laikymasis yra būtinas norint, kad šuo užaugtų paklusnus.

Gražaus elgesio ir paklusnumo šunys turėtų išmokti būdami dar visai maži. Be to, jaunus šuniukus mokyti yra kur kas lengviau.

Visiškai normalu, jog šuniukas nori nuolatos ką nors graužti, tačiau tas kas nors neturėtumėte būti jūs.

Pirmieji šunio metaiKadangi jam dygsta dantys, jūsų mažasis augintinis, visai kaip kūdikis, nuolat norės ką nors graužti. Kai jis bandys graužti jūsų kojas ar rankas, duokite šuniukui žaislų arba didelių kaulų. Taip pat gera idėja duoti pakramtyti rankšluostį, prieš tai jį sudrėkinus ir palaikius šaldiklyje – tai sumažins dantenų niežėjimą. Tik neužmirškite stebėti šunelio, kad jis netyčia neužspringtų.

Nepykite, jeigu mažasis draugas ims kandžioti jus, tiesiog visada po ranka turėkite žaislą arba kaulą. Šuniui pradėjus jį graužti, neužmirškite pagirti. Tai labai svarbu, kadangi itin griežta tvarka ir pikti žodžiai tokiame šuns amžiuje nėra gerai.

Pirmieji metai yra sunkiausi ir šunims, ir jų savininkams.

Pirmieji šuns gyvenimo metai yra pats geriausias laikas mokyti jį paklusnumo ir triukų. Šunys yra lyg paaugliai, jie nori būti užimti, elgtis kaip suaugę, tačiau nežino kaip. Dažnai jauni šuniukai gali bandyti daryti tai, ką daro suaugę šunys, nors yra tam per jauni.

Išmokykite savo šunį kiek įmanoma daugiau. Jauniems šunims reikia ypatingai daug veiklos, todėl išveskite savo augintinį pavedžioti kelis kartus per dieną, o būdami namie skirkite laiko žaidimams. Taip pat neužmirškite nuolatos gilintis į šunų dresavimo paslaptis, kadangi jūsų šuo yra visada pasiruošęs mokytis naujų dalykų.

Kas čia viršininkas?

Augdamas šuniukas privalo žinoti, kas jam vadovauja ir kas diktuoja taisykles. Jeigu taisyklių niekas nenurodys, jis jas susikurs pats, ir būtent tokias, kokių pats norės. (Daugiau informacijos apie namų taisyklių mokymą rasite skiltyje Kas čia šeimininkas? )

Ką daryti dabar?

Štai keli itin svarbūs dalykai, prie kurių turėtumėte pratinti savo šuniuką jam esant dar labai jaunam.

  • Maudynės
  • Šukavimas
  • Nagų kirpimas
  • Šunų socializacija su žmonėmis ir kitais šunimis (iškart po skiepų)
  • Šunų vedžiojimas su pavadėliu
  • Dantų priežiūra
  • Būvimas namie vienam trumpą laiko tarpą
  • Dubenėlio atėmimas šuniukui valgant ir grąžinimas atgal

Šunys pradeda mokytis labai jauni – vos 10-12 savaičių šunelis geba išmokti atsisėsti arba duoti leteną. Išmokykite jį ne tik būtiniausių komandų, bet ir smagių triukų. Taip pat veskitės į įvairias vietas bei pratinkite prie žmonių. Neužmirškite, jog tokio amžiaus šunų mokymo procesas turėtų būti švelnus ir smagus. Stenkitės būti pozityvūs, nebūkite per griežti. Šunys mokosi geriau ir greičiau jeigu pamokomis džiaugiasi, taigi, jeigu pastebite, jog darotės pikti ar nervingi, sustokite ir tiesiog pažaiskite su mažuoju draugu.

Taip pat galite pasinaudoti dresavimo mokyklų paslaugomis. Daugelis dresuotojų priima šuniukus nuo dešimties savaičių amžiaus. Užsiėmimai dresavimo mokyklose naudingi ne tik disciplinos mokymui, bet ir yra puikus būdas jūsų augintiniui išmokti bendrauti bei gražiai sutarti su kitais šunimis.

Ko ir kada turėtumėte mokyti

1-5 mėnesių amžiaus:

Šių komandų turėtumėte išmokyti iki šuniukui sueis 5 mėnesiai:

Žiūrėk į mane; ateik čia; lauk; sėsk; neliesk; einam; taip pat eiti su pavadėliu.

Taip pat galite pradėti mokyti triukų:

Duok labas; balsas.

Prieš išeinant į viešumą, šunį būtinai paskiepykite. Iki tol jūsų draugai gali atsivesti pasisvečiuoti savo šunis, tačiau tam, kad jūsų šuo neužsikrėstų ligomis, visi besisvečiuojantys šunys privalo būti paskiepyti.

Be galo svarbu, kad šuo nuo pat mažens bendrautų su daug įvairių žmonių tiek namuose, tiek viešose vietose. Taigi, iškart po skiepų veskitės jį visur, kur tik galite – tegul jūsų augintinis pamato pasaulį.

5-8 mėnesių amžiaus:
Šių komandų turėtumėte išmokyti iki šuniui sueis 8 mėnesiai:

Gulėk; šalin; stovėk; atsistok;

Penki-šeši mėnesiai yra puikus laikas pradėti griežtesnes paklusnumo pamokas.

Šiuo laikotarpiu taip pat galite išmokyti tokių triukų:

Bučkis; prašyk; apsiversk.

8-12 mėnesių amžiaus:

Jeigu dar nepradėjote, pradėkite mokyti griežtesnio paklusnumo. Kuo vėliau pradėsite, tuo sunkiau bus visko išmokyti. Taip pat nuolatos praktikuokite jau išmoktus dalykus.

Iki šuniui sukaks metai, galite išmokyti tokių triukų:

apsisuk; šliaužk; miręs;

Po skiepų šuo yra apsaugotas nuo ligų ir pasiruošęs tyrinėti pasaulį. Vaikams būtinos išvykos į gamtą, kad išmoktų pažinti aplinką. Lygiai taip pat ir šuo privalo tyrinėti kuo daugiau, taip kaupdamas žinias ir pratindamasis prie neįprastų situacijų, garsų ir daiktų.

Ir neužmirškite – šuniukai yra visai kaip kūdikiai!

Komentarai

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*