10 geriausių apsauginių šunų veislių

Šunų dresavimas namuose

Nors egzistuoja daugybė šunų veislių, išvestų tam, kad apgintų ir saugotų savo šeimininką, kai kurios yra geresnės už kitas.  Nemažai  veislių bėgant metams keitėsi, o darbinių šunų veislių įvairovė mažėjo. Kai kurie žmonės dažnai tiesiog ieško šuns, kuris lotų ir atrodytų bauginančiai, visgi kiti nori turėti tokį augintinį, kuris, jei to reikalautų aplinkybės, galėtų ir įkasti. Kad ir kurio iš šių dviejų šunų tipų  ieškotumėte, jums padės šis geriausių apsauginių šunų veislių sąrašas.

  1. Belgų malinua

Belgų malinua yra populiariausia policijos ir kariuomenės naudojama darbinių šunų veislė pasaulyje. Kitus šunis jie pranoksta ne tik temperamentu, bet ir sugebėjimu dirbti savo darbą diena iš dienos. Šios veislės šunys yra labai aktyvūs ir jau daugiau nei 100 metų veisiami kaip tarnybiniai, ypač darbui situacijose kai tenka kažką pulti.

  1. Vokiečių aviganis

Vokiečių aviganis išlieka viena plačiausiai policijos ir kariuomenės tarnybose naudojamų darbinių šunų veislių. Šie šunys yra labai stiprūs ir patikimi, o kitas veisles lenkia savo sargumu.

  1. Olandų aviganis

Olandų aviganis tai dar viena labai populiari darbinių šunų veislė tarnaujanti policijoje ir kariuomenėje. Kaip ir belgų malinua, olandų aviganis buvo ir yra veisiamas beveik išimtinai puolimui ir kandimui – tokių komandų atlikimas vis dar lieka pagrindiniu veisėjų entuziastų siekiu.

  1. Terviurenas

Terviurenas – tai ilgaplaukis belgų malinua variantas, šios veislės veisėjų klube ir registre pripažįstamas kaip atskira veislė. Šie šunys nėra taip smarkiai paplitę kaip jų malinua giminaičiai, tačiau taip pat gali puikiai tarnauti kaip apsauginiai šunys.

  1. Rotveileris

Šunų dresavimas namuoseRotveileris turbūt gali būti vadinamas geriausia apsauginių šunų veisle. Jų stiprus ir tvirtas sudėjimas slepia stebėtiną atletiškumą, o temperamentas idealiai tinka darbui. Rotveileriai yra labai rimti šunys, dažniausiai įtariai žiūrintys į nepažįstamuosius, ypač kai šie gali kelti grėsmę jiems patiems ar šeimininkui.

  1. Dobermanas

Dobermanas kadaise buvo daug plačiau naudojama veislė, tačiau galiausiai populiarumu atsiliko nuo kitų darbinių šunų veislių.  Nepaisant to, vis dar yra nemažai dobermanų naudojamų tarnyboje. Šios veislės keturkojai gali tapti puikiais apsauginiais šunimis ir prireikus kovoti už savo šeimininką.

  1. Ryzenčnauceris

Ryzenčnauceris atrodo kur kas labiau bauginantis negu šios veislės standartinis ir miniatiūrinis (cvergšnauceris) pusbroliai bei kur kas dažniau yra naudojamas rimtam darbui. Nors ir nebe tokie populiarūs, kaip kadaise, šios veislės atstovai gali būti puikiais apsauginiais šunimis.

  1. Flamandų buvjė

Flamandų buvjė – tai didelių, ganymui skirtų šunų veislė, kuri buvo ir yra naudojama apsaugai. Šios veislės šunys gali puikiai sargauti, o  kartais dirbti ir pavojingesnėse situacijose. Nors veislė ir nebėra tokia populiari, kaip kadaise, flamandų buvjė išsaugojo savo, kaip darbinio šuns, savybes.

  1. Amerikiečių buldogas

Amerikiečių buldogas yra turbūt labiausiai apsaugai tinkamas šuo iš visų buldogų veislių. Šios veislės atstovai puikiai pasirodo tokiose tarnybinių šunų varžybose kaip Schutzhund ar French Ring, tačiau nėra labai populiarūs tarp apsauginių šunų entuziastų.

  1. Italų mastifas

Italų mastifas yra puikus apsauginis šuo, gąsdinantis jau vien savo išvaizda, nors kai kurie šios veislės atstovai taip pat tampa ir labai gerais darbiniais šunimis. Grynakraujai italų mastifai yra nepaprastai stabilūs ir gali bendrauti tiek su suaugusiais, tiek su vaikais, o pavojingoje situacijoje apginti savo šeimą.

Komentarai

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*