10 šunų veislių, tinkamiausių vaikams ir šeimai

Geriausi šeimos šunys

Populiariausi „šeimos“ šunys:

Kad ir kaip smagu būtų žiūrėti filmus „Lesė“  ar „Dama ir valkata“, tai nėra pats geriausias būdas išsirinkti šeimos šunį. Leiskite mums jums padėti rasti tinkamiausius keturkojus draugus jūsų vaikams. Išsirinkti tinkamą šunį galima atsižvelgiant į tris svarbiausius faktorius:

 • Geriausi šeimos šunysTemperamentą – tai yra šuns asmenybė. Visuomet turėtumėte ieškoti šuns, turinčio malonų charakterį. Ramesnio charakterio šuo sugeba suformuoti stipresnį ryšį su šeimininku ir gali būti puikus vaikų kompanionas.
 • Dydį – šuns dydis turėtų būti svarstomas atsižvelgiant ir į jo temperamentą bei energingumą. Kai kurie didesnių veislių šunys gali būti ramūs ir paklusnūs, o mažesnių, priešingai, nervingi.
 • Energingumą – šis faktorius priklauso nuo jūsų šeimos pomėgių. Būkite realistai ir gerai apgalvokite ar jūsų gyvenimo būdas būtų tinkamas šuniui, reikalaujančiam didesnio negu įprasta fizinio aktyvumo. Jei negalėsite patenkinti gyvūno poreikių, energijos perteklius laikui bėgant gali privesti prie elgesio problemų.

Visada susipažinkite su šunimi ir  nepamirškite paklausti veisėjo ar gyvūnų prieglaudos darbuotojo keleto klausimų apie išsirinktą gyvūną prieš priimdami sprendimą pasiimti jį namo.

Čia jums pateikiame 5 klausimų pavyzdžius, kurių vertėtų paklausti:

 1. Ar šuo saugus visiems šeimos nariams? Kai kurie šunys yra laimingi galėdami bendrauti su visais šeimos nariais, tačiau yra ir tokių gyvūnų, kurie teikia pirmenybę tik suaugusiems ar vienai iš lyčių.
 2. Ar tai energingas šuo? Galbūt jūs norite šuns, kuris lydės jus ir jūsų šeimą į ilgus pasivaikščiojimus, o galbūt tokio, kurį didžiąją laiko dalį turėsite nešti ant rankų?
 3. Kokios ilgalaikės priežiūros šis šuo reikalaus? Ar tai ilgaplaukis šuo, kurio kailį reikės nuolat prižiūrėti, ar vyresnio amžiaus gyvūnas, su kuriuo teks dažniau lankytis pas veterinarą?
 4. Kokio amžiaus šuns jūs ieškote? Ar teikiate pirmenybę jaunam šuniukui, kurį turbūt teks nemažai dresuoti, tačiau kuris, tikėtina, lengviau socializuosis su visais šeimos nariais, ar suaugusiam šuniui, jau įpratusiam gamtinius reikalus atlikit lauke, tačiau galbūt kiek drovesniam prie jūsų svečių?
 5. Ar šis šuo sutars su kitais jūsų augintiniais? Jeigu namuose turite daugiau augintinių, svarbu pasirinkti šunį, kuris sutaria su kitais gyvūnais ir įsitikinti, kad jūsų augintiniai taip pat sutars su nauju keturkoju namuose.

Taigi nieko nelaukiant pristatome jums 10 šunų veislių tinkamų šeimai bei vaikams.

 1. Buldogas

Jei jūs ieškote ištikimo, kantraus šuns, kuris tikrai bus meilus su jūsų vaikais, jūs nesuklysite išsirinkę buldogą. Tvirtai sudėti šios veislės šunys yra tiesiog tobuli kompanionai vaikams, kurie mėgsta šėlti ir siautėti. Vis dėlto buldogas niekada negaus apdovanojimo „Energingiausias šuo“. Ramus, draugiškas ir ištikimas šios veislės augintinis sutars ir su kitais naminiais gyvūnėliais ar šunimis. Buldogai patogiai jaučiasi tiek gyvendami dideliame name, tiek ankštesniame bute. Dauguma šios veislės šunų būna draugiški ir su jūsų svečiais, ir su kitais naminiais gyvūnėliais, todėl yra puikus pasirinkimas aktyviai, linkusiai bendrauti šeimai.

Jei jūs susidomėjote šia veisle, turėtumėte atsiminti, kad dėl buldogams būdingo trumpo, suspausto žandikaulio, šie šunys reikalauja papildomos priežiūros – dantų valymo. Taip pat teks susitaikyti su švokštimu, knarkimu bei seilėjimusi. Buldogų kailis reikalauja tik minimalios priežiūros, tačiau laikas nuo laiko, norint išvengti purvo sankaupų, teks išvalyti odos raukšles aplink uodegą bei snukį.

 1. Biglis

Nedidelis (lengvai galite nešti jį ant rankų!) ir ramaus temperamento biglis yra puikus pasirinkimas šeimai. Jei jūsų vaikams patinka leisti laiką lauke, šios veislės šuo, besidžiaugiantis kiekviena galimybe tyrinėti aplinką bei sekti pėdsakais, bus puikus draugas. Pagal kilmę bigliai buvo auginami kaip medžiokliniai šunys, o jų tvirtas sudėjimas reiškia, kad jie niekada nesijaučia pernelyg pavargę žaidimams.

Protingas, draugiškas ir linksmas biglis dažniausiai sutaria ir su kitais augintiniais (išskyrus karts nuo karto pasitaikančius pavaikymus). Vis dėlto šie šunys nemažai šeriasi, todėl dažnas šukavimas ir maudynės yra butini. Ir nors jūsų biglis turbūt neturės geriausio draugo paukščiuko vardu Vudstokas, jūs, be abejonės, galite pavadinti savo šunį Snupiu.

 1. Bulterjeras

Nepagrįstai laikomas agresyviu gyvūnu, bulterjeras iš tikrųjų buvo išvestas kaip šuo kompanionas – draugiškas ir meilus tiek suaugusiems, tiek vaikams. Šis tvirto sudėjimo keturkojis taip pat yra labai pakantus skausmui. Ši jo savybė reiškia, kad bulterjeras bus puikus draugas aktyviems ir mėgstantiems šėlti vaikams, kurie dar tik mokosi kaip tinkamai elgtis su šunimis.

Atsiminkite, kad jūsų bulterjeras dažnai gali krėsti išdaigas, ypač bendraudamas su kitais mažais gyvūnais bei šunimis. Galite išvengti tokios problemos kasdien palaikydami savo augintinį užimtą. Trumpą, prigludusį bulterjerų kailį lengva prižiūrėti, o geriausiai šios veislės šuo jausis gyvendamas name, kur turės galimybę laiką leisti žaisdamas kieme.

 1. Kolis

Kadangi  egzistuoja nemažai veislių klasifikuojamų kaip koliai, pavyzdžiui, borderkolis ir barzdotasis kolis, jūs turite daugiau pasirinkimo variantų besirinkdami draugišką šeimos šuniuką negu tik klasikinė „Lesė“ (borderkolis). Visgi čia mes aptarsime būtent šį kolių tipą. Šios veislės šunys yra švelnūs ir nuspėjami, lengvai dresuojami bei labai retai demonstruojantys netinkama elgesį. Būtent dėl šių savybių koliai ypač tinkami šeimoms, kurios nėra gerai susipažinę su šunimis. Šie keturkojai puikia sutaria su vaikais ir mėgaujasi įtikdami savo šeimininkams bei saugodami jų šeimą.

Nors šios veislės šunys tradiciškai yra romaus būdo, iš pradžių jie buvo veisiami kaip aviganiai šunys, todėl jūsiškis gali netgi pamėginti ganyti jūsų vaikus! Iš pradžių tai gali atrodyti juokinga, tačiau geriausia būtų tokio elgesio neskatinti (kad ir kaip paranku jums tai gali pasirodyti). Dėl ilgo plauko koliai turi būti reguliariai prižiūrimi, kad jų kailis išlaikytų geriausią formą. Jautrūs ir protingi šios veislės šunys yra švelnūs, tačiau ir užsispyrę, todėl reikėtų apsvarstyti dresavimą.

 1. Niufaundlendas

Pravardžiuojamas „gamtos aukle“, niufaundlendas yra laikomas viena protingiausių veislių pasaulyje, kuri dar ir myli vaikus ir labai juos saugo. Švelnūs, meilūs ir kantrūs, šios veislės atstovai yra beveik kaip šunų pasaulio Motina Teresė.  Tiek senoliai, tiek jauni labai greitai įsimyli šiuos nuostabiai mielus milžinus.

Niufaundlendas tinkamiausias šeimai, galinčiai jam pasiūlyti dideles atviras erdves. Ir nors šie šunys žinomi dėl smarkaus seilėjimosi ir šėrimosi, jie negali gyventi lauke, jūsų kieme – niufaundlendai nori būti viduje, kartu su savo šeima. Šie keturkojai taip pat yra puikūs plaukikai ir yra pagarsėję, kaip galintys išgelbėti jūsų gyvybę nelaimės atveju.

Niufaundlendai yra lengvai dresuojami ir dažniausiai mėgsta atlikti įvairias užduotis, todėl galite nebijoti užimti juos veiklomis, kurios reikalauja šiek tiek daugiau pastangų iš jų pusės.

 1. Trumpaplaukis vengrų vižlas

Nors šios veislės atstovai tikrai nėra žinomi kaip kambariniai dėl savo poreikio reguliariai gauti fizinio aktyvumo, vižlai yra patys geriausi šunys aktyvioms ir energingoms šeimoms, turinčioms jau paaugusius vaikus.

Trumpaplaukis vengrų vižlas yra gyvybingo būdo, bet pasižymi ramiu elgesiu, ištikimybe ir prieraišumu. Šios veislės šunys yra paklusnūs, pasitikintys savimi ir protingi, galintis suformuoti stiprų ryšį su savo šeima ir greitai išmokti naujų triukų.  Jautrūs, švelnūs ir kupini energijos, apsvarstykite jį kaip kandidatą į jūsų šeimai tinkamų šunų sąrašą.

 1. Airių seteris

Airių seteris, žinomas dėl savo raudono atspalvio kailio, yra žaismingas, energingas ir mėgaujasi leisdamas laiką su žmonėmis bei žaisdamas su vaikais. Tiesą sakant, šios veislės šunys taip mėgsta būti kartu su savo šeima, kad tiesiog nepakenčia būti vieni, todėl elgiasi geriausiai, kai būna savo mylimų šeimininkų draugijoje.

Airių seteriai turi gauti daug fizinio krūvio ir yra puikūs partneriai aktyviems vaikams. Gudrūs ir lengvai treniruojami kompanionai, šios veislės šunys yra idealiai tinkami žmonėms su dideliu kiemu ir taip pat puikiai moka pasitikti ir priimti svečius jūsų namuose.

 1. Pudelis

Pagarsėję dėl savo charakteringų kirpimų, pudeliai yra labai protingi ir švelnūs šunys. Ši veislė turi daugiau atšakų, kurių atstovai būna tiek miniatiūriniai tiek standartinio dydžio, taigi tai reiškia, kad galite išsirinkti tokio dydžio pudelį, koks atrodo labiausiai tinkamas jūsų gyvenamojoje aplinkoje. Dėl savo savybės labai mažai šertis, jie puikūs šunys alergiškiems vaikams.

Kiekviena veislės atšaka turi savų privalumų. Standartiniai pudeliai yra labai paklusnūs, protingi, žaismingi ir ieškantys nuotykių (nors dažnai gali būti kiek drovūs su pirmą kartą matomais žmonėmis, jie puikiai sutaria su pažįstamais ir vaikais). Miniatiūriniai pudeliai visgi yra linkę prisirišti tik prie vieno konkretaus žmogaus, tačiau jie gerai sutaria ir su kitais augintiniais, ir su vaikais. Šie keturkojai yra protingi, gyvai reaguojantys į aplinką, paklusnūs ir žaismingi, todėl gali būti puikūs vaikų draugai. Tačiau visų pudelių veislių šunys reikalauja nuolatinės kailio priežiūros.

Pudelis – tai išdidus ir elegantiškas šuo, kuris yra meilus ir ištikimas. Labai retai suirzę ar nuobodžiaujantys.

 1. Labradoro retriveris

Žaismingi, kantrūs, mylintys, globėjiški ir patikimi labradoro retriveriai neveltui yra viena populiariausių šunų veislių. Dar vienas svarbus privalumas – šie šunys yra labai protingi ir lengvai pasiduoda dresavimui. Šios veislės atstovai reikalauja daug fizinio aktyvumo (jie dievina plaukimą!), taigi įsitikinkite, kad jūsų šeima yra pasiruošusi tokiam iššūkiui bei gali skirti šiek tiek vietos, kur jūsų augintinis galėtų lakstyti ir žaisti.

Nesvarbu ar tai juodo, šokoladinio ar gelsvo kailio labradoras, jie visi yra ištvermingi, stiprūs ir klusnūs, kas juos daro tokia populiaria veisle. Šie šunys yra tikrai draugiški ir puikiai sutaria su kitais gyvūnais bei daugiau ar mažiau bet kuo, ką tik sutinka savo kelyje. Norint palaikyti trumpą labradorų kailį švarų ir sveiką, šiuos šunis užtenka šukuoti tik kartą per savaitę.

 1. Auksaspalvis retriveris

Auksaspalvis retriveris yra pasitikintis savimi, protingas, mielas ir ištikimas šuo. Nerodantis nei agresyvumo, nei drovumo požymių, šis keturkojis yra ypač kantrus, todėl idealiai tinka vaikams.

Nors šios veislės šunys ir reikalauja didelio fizinio aktyvumo, jie tiesiog dievina žaidimus (mėgstamiausi auksaspalvių retriverių žaidimai yra tokie, kai jie gali jums parnešti kažką, ką jiems numesite, pavyzdžiui, skraidančią lėkštę), todėl suteikti jiems reikiamą krūvi tikrai nėra sunku. Dažniausiai mėgstantis dūkti auksaspalvis retriveris kartu yra ir prieraišus bei paklusnus, todėl jūsų vaikai netruks jį įsimylėti. Norint užtikrinti tinkamą šios veislės šuns auksinio kailio priežiūrą, teks jį šukuoti du kartus per savaitę. Ir nors veislė yra prisitaikiusi gyventi lauke, didžiąja laiko dalį jie jaučiasi daug laimingesni viduje, su savo šeima.

Verta paminėti: mišrūnai!

Nėra abejonių, kad jūsų šeima įsimylėtų bet kurį iš aukščiau paminėtų grynakraujų veislinių šunų, visgi nereikia pamiršti ir maišytų veislių keturkojų, kurie dažnai pasižymi geriausiomis skirtingų veislių savybėmis viename. „Svarstydami pasiimti šunį namo, turėtumėte stebėti, kaip konkretus šuo reaguoja į visus jūsų šeimos narius,“ sako Gyd. Putman. „Kai kurie šunys yra socialūs ir bendraujantys su visais, o kai kurie verčiau bendrauja vien tik su suaugusiais ar viena iš lyčių. Ar šuo artinasi prie jūsų ir jūsų šeimos vizgindamas uodegą ir kūną, ar gūžiasi kambario kampe? Ar šuo noriai sutinka žaisti ar dalintis kažkuo su jūsų šeima? Kai kurie šunys tampa labai savininkiški su daiktais, kurie, jų nuomone, priklauso jiems. Toks elgesys gali peraugti į pavojingas situacijas, jei maži vaikai dar nesuvokia, kad šuo gali būti gana agresyvus, gindamas tai, ko jis nori.“

Gydytoja Putman taip pat siūlo apsvarstyti savo šeimos gyvenimo būdą ir kokio energingumo šuo jums labiausiai tiktų. „Pavyzdžiui, jei jūsų šeimoje yra mažų vaikų, didelis, padūkęs šuo gali netyčia juos pargriauti,“ teigė ji. „Jei jūs esate prisiekęs bėgikas ir ieškote keturkojo kompaniono, lėtas ir tingus basetas nebus tinkamiausias pasirinkimas.“

Dabar, kai sužinojote šį bei tą apie šeimai ir vaikams draugiškus šunis, išsirinkti tinkamiausią jums turėtų būti šiek tiek lengvesnė užduotis. Sėkmės!

 

Komentarai

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*