- Tavo šuo mąsto kaip dvejų metų vaikas.
Jie kalba ta pačia kalba – štai kodėl jūsų mažylis ir augintinis taip gerai sutaria. Na, bent jau žodžių ir gestų, kuriuos jie sugeba suprasti, skaičius yra labai panašus – 250!
- Šunys ir katės vandenį laka taip pat.
Tuo šiek tiek sunku patikėti, nes šunys tai daro gana netvarkingai, tačiau, kaip ir katės, jie užlenkia liežuvio galiuką ir taip pakelia vandenį iki savo burnos.
- Tavo šuo tikrai turi laiko pojūtį ir ilgisi tavęs, kai nebūnate kartu.
Esi teisus, jei manai, kad tavo šuo žino, kada ateina laikas ėsti arba eiti pasivaikščioti! Jie greitai perpranta mūsų režimą ir įpročius, jie taip pat jaučia kaip bėga laikas. Tyrimais įrodyta, kad šunys skirtingai reaguoja nematydami šeimininko trumpą ir ilgą laiką.
- Šuns ūsai jam padeda „matyti“ tamsoje.
Galbūt tai nėra supergalia ar tikrasis naktinis matymas, bet šie ūsai jaučia net mažiausius oro virptelėjimus pateikdami augintiniui informaciją apie netoliese esančio dalyko dydį, formą ir judėjimo greitį. Tai leidžia šuniui greičiau pajusti besiartinantį pavojų ar laimikį – net ir naktį!
- Šunų prakaito liaukos – jų letenose!
Jei tiksliau, jos randamos tarp letenų pagalvėlių. Štai kas vėsina jų pėdutes karštą vasaros dieną. O lekavimas – dar viena patikima priemonė atvėsti.
- Šuns burna išvysto 320 svarų slėgį.
Tyrime dalyvavo vokiečių aviganis, amerikiečių pitbulis ir rotveileris. Palyginimui: žmogaus burna – 120 svarų, baltojo ryklio – 600, krokodilo – net 2 500 svarų! Be to, suaugęs šuo turi dešimčia dantų daugiau nei žmogus – 42 prieš 32!
- Vienerių metų šuns fizinė branda – kaip penkiolikos metų paauglio.
Tiesa, tai priklauso ir nuo veislės. Didelių veislių šunys sensta greičiau nei mažų. Norėdami sužinoti tikslų savo augintinio amžių, galite pasinaudoti specialiomis skaičiuoklėmis internete.
- Jūsų šuns uoslė yra nuotūkstančio iki dešimties milijonų kartų geresnė nei jūsų.
Priklausomai nuo veislės, šunys turi 125-300 milijonus uoslės receptorių. Žmonės jų turi apie 5 milijonus. O šunų smegenų dalis, kontroliuojanti sugebėjimą uosti yra keturiasdešimt kartų didesnė nei žmonių – tai tiesa, nors pačios smegenys yra gerokai mažesnės. Žmogaus smegenys sudaro vieną keturiasdešimtąją viso kūno svorio, o šuns – vieną šimtas dvidešimt penktąją. Tačiau nereikia pūstis – skruzdės smegenys sudaro net vieną septintadalį viso kūno svorio.
- Šunys girdi keturis kartus geriau.
Šuniukai dažniausiai gimsta kurti, tačiau greitai pranoksta net ir žmogiškas galimybes. Šunys girdi aukštesnio dažnio garsus, diapazonas – nuo 67 iki 45 tūkst. hercų (ciklų per sekundę). Žmonių klausos diapazonas – nuo 64 iki 23 tūkst. hercų.Tiesa, ir šunų, ir žmonių viršutinis diapazono skaičius su amžiumi mažėja.
- Šuo gali užuosti jūsų jausmus.
Jūsų šuo užuodžia subtiliausius jūsų kūno kvapo pokyčius – tai padeda jam suprasti, kaip jaučiatės. Pagal jūsų kūno išskiriamą prakaitą šuo supranta jei esate susinervinęs arba jaučiate baimę. Tokiu būdu jis geba suprasti, jeigu susergate, arba užuosti, jei šeimininkė laukiasi kūdikio.
Tikiuosi, šie keisti faktai išmokys jus dar labiau vertinti savo mažuosius draugus. Juk šunys – nuostabūs gyvūnai ir partneriai.
Leave a Reply