9 privalumai auginant šunį

Karas tarp kačių ir šunų fanų turbūt niekada nesibaigs, todėl čia pateikiu šiek tiek informacijos, kurią galėsite panaudoti kaip ginklą, kai šnekėsite su tais siaubingais kačių mylėtojais.

  1. Sirgsite daug rečiau!

Jeigu tikėtume valymo priemonių reklamomis, žmonija yra pačiame kovos prieš mikrobus įkarštyje ir šis karas nesibaigs, kol jie visi nebus sunaikinti. Iš tiesų, toks dezinfekavimo įprotis mums tik kenkia. Kadangi mūsų kūnai rečiau susiduria su mikrobais, mes negalime išsiugdyti imuniteto. Laimei, šunys yra puikūs mikrobų šaltiniai! Namuose auginant šunį, daugiau mikrobų patenka į vidų, o kartu ir į dvikojų gyventojų organizmą (vienas tyrimas parodė, kad su šunimis susijusi biologinė įvairovė dažniausiai aptinkama ant pagalvių užvalkalų). Taigi šunų šeimininkai suserga daug rečiau ir ne taip stipriai, kaip žmonės, auginantys kates ar neturintys naminių gyvūnėlių.

  1. Būsite atsparūs alergijoms!

Nors šunys gali būti vieni stipriausių alergijos sukėlėjų žmonėms jau kenčiantiems nuo alergijos, vaikai, augantys namuose, kuriuose yra šuo, yra mažiau linkę tapti alergiškais kuriuo nors savo gyvenimo periodu. Net jei jūsų mamai auginant šunį jūs dar buvote tik embrionas jos pilve, vis tiek yra mažesnė tikimybė, kad ateityje kentėsite nuo gyvūnų plaukų ar pleiskanų sukeliamų alergijų, ar kad jums išsivystys egzema.

  1. Būsite laimingesni!

Šunų šeimininkai rečiau kenčia nuo depresijos, lyginant su augintinių neturinčiais žmonėmis. Net tiems žmonėms, kuriems išsivysto klinikinė depresija, augintinio turėjimas ir  rūpinimasis juo gali padėti įveikti depresijos periodus – kartais netgi veiksmingiau nei medikamentai. Kadangi rūpinimasis šunimi reikalauja rutinos palaikymo ir bent nedidelio fizinio aktyvumo, šeimininkas negali tiesiog likti namuose ir liūdėti. Bendravimas su šunimi ir iš jo gaunama meilė taip pat padeda išlikti pozityviems. Net pats paprasčiausias žiūrėjimas į savo augintinį padidina oksitocino, vadinamojo „geros savijautos“ elemento, kiekį smegenyse.

  1. Turėsite sveikesnę širdį!

Kiekvienas šuns auginimo aspektas veda sveikesnės širdies link. Vien tik šuns glostymas sumažina širdies dūžių ritmą ir kraujo spaudimą. Kinijos mokslininkų atliktas tyrimas parodė, kad šunis auginantys žmonės geriau išsimiega naktį ir rečiau serga. Taip pat yra tyrimų teigiančių, kad naminių gyvūnėlių šeimininkai turi mažesnį cholesterolio kiekį ir turi daugiau šansų išgyventi širdies smūgį.

  1. Daugiau sportuosite!

Šunų dresūraNors visi augintiniai daro teigiamą įtaką jūsų sveikatai, šunys turi vieną privalumą: jiems reikia pasivaikščioti ir žaisti keletą kartų per dieną. Tai reiškia, kad dauguma šunų šeimininkų kasdien įveikia rekomenduojamą 30 minučių fizinės veiklos normą, taip sumažindami širdies ligų riziką bei palaikydami geresnę formą nei kačių savininkai ar naminių gyvūnėlių neturintys žmonės.

  1. Turėsite aktyvesnį socialinį gyvenimą!

Apklausos rodo, kad žmonės labiau pasitiki ir yra labiau linkę prieiti ir užmegzti pokalbį su žmonėmis, vedžiojančiais šunis, negu tiesiog atsitiktiniais praeiviais. Net jei jūs gyvenate vienas, šuns kompanija teikia tokius pačius emocinius privalumus kaip ir žmogaus draugystė.

  1. Jūsų šuo jus įspės apie vėžį!

Vieną dieną jūsų šuo gali išgelbėti jūsų gyvybę. Atrodo, kad keturkojai mūsų draugai turi sugebėjimą užuosti žmogaus kūne esantį vėžį. Egzistuoja daugybė istorijų apie šunis, kurie be perstojo uostė ar laižė apgamus ar guzelius ant savo šeimininkų kūnų, o juos patikrinus paaiškėdavo, kad dariniai yra vėžiniai. Tokie įrodymai vėliau buvo paremti moksliniais tyrimais. Šunys turi tokį talentą, kad kai kurie jų yra specialiai dresuojami tam, kad padėtų aptikti vėžį – atlikdami šį darbą jie trunka trumpiau nei tris valandas.

  1. Jūsų šuo atspindės jūsų asmenybę!

Žvelgiant i jūsų šunį galima pasakyti labai daug apie jus patį. Anglijoje atliktas tyrimas atskleidė labai stiprų ryšį tarp žmonių charakterių ir to, kokį šunį jie turi. Pavyzdžiui, žmonės, auginantys mažų veislių šunis buvo inteligentiškesni, o tarnybinių šunų šeimininkai – sąžiningiausi. Kiti tyrimai parodė, kad šunų šeimininkai dažniausiai yra lengviau bendraujantys ir draugiškesni nei kačių. Tačiau būkite atsargūs: šunys taip pat perima savo šeimininkų charakterio savybes, todėl, jei jūs dažnai prarandate kantrybę, nenustebkite, jei jūsų šuo bus gana agresyvus.

  1. Nepatirsite tiek streso darbe!

Šuns vedimosi į darbovietę privalumai yra tokie akivaizdūs, kad vis daugiau įmonių palaiko tokią idėją. Tyrimai rodo, kad žmonės, kurie dirbdami bendrauja su augintiniu, patiria daug mažiau streso, o žmonės, nesivedantys į darbą savo naminių gyvūnų, jaučia nuoseklų streso stiprėjimą. Keturkojai biuro aplinkoje taip pat verčia darbuotojus daryti daugiau pertraukų, kad galėtų pažaisti ar pasivaikščioti su šunimis, todėl vėliau grįžę prie darbo jie būna energingesni. Dirbant tokiomis sąlygomis išauga ne tik pasitenkinimas darboviete, bet ir produktyvumas.

Komentarai

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*