Ar jūsų šuo bijo būti vienas?

Šuo vienas

Kai kurie šunys tiesiog nekenčia būti palikti vieni. Tai vadinama atsiskyrimo nerimu ar monofobija (vienumos baimė). Aš galiu padėti!

Nuo to niekur nepabėgsime – palikti vieni, šunys loja, kaukia ar cypia instinktyviai, vildamiesi, kad jūs juos išgirsite ir sugrįšite. Tokiu būdu vilkai sukviečia savo gaują, todėl net po 15 000 metų veisimo daug šunų vis dar turi šį instinktą.

Visgi egzistuoja keletas žingsnių, kurie gali padėti sumažinti jūsų šuns nerimą, kai jūs nesate namuose:

  • Pritaikykite erdvę specialiai šuniui – visai, kaip kad darytumėte turėdami vaiką. Paslėpkite kiek įmanoma daugiau daiktų, kuriuos šuo galėtų sugraužti ar grauždamas paspringti. Įsitikinkite, kad jūsų augintinis negalės prieiti prie chemikalų ar elektros laidų. Nustebtumėte sužinoję, į kokias bėdas gali įsivelti nuobodžiaujantys ar nerimaujantys šunys. Palikite jiems patogų guolį, keletą žaislų ar kramtukų, skanėstų ir pakankamai vandens.
  • Paruoškite aptvarą – šuns aptvaras nėra toks didelis ir baisus kaip tuščias kambarys ar net visas namas, todėl dauguma šunų jame jaučiasi saugesni. Jei tik šuo būna tinkamai pripratinamas prie savo aptvaro jis jam tampa panašus į jaukų ir saugų prieglobstį. Galvokite apie šuns aptvarą ne kaip apie narvą, o kaip apie patogų guolį.
  • Palikite savo šuniui pramogų – raskite saugių, geros kokybės ir patvarių šunų žaislų ar kramtukų, kad jūsų šuo būtų užimtas. Kas kart juos kaitaliokite – taip jūsų šuo vis lauks kažko naujo. Nenuvertinkite teigiamo proto lavinimo efekto. Tai juos išvargins labiau, negu tik fiziniai pratimai. Kalbant apie fizinį aktyvumą:
  • Nepamirškite judėjimo – prieš palikdami savo šunį vieną namuose ilgesniam laikui, gerai jį išvarginkite. Pusvalandžio ilgumo malonus pasivaikščiojimas tikrai padės. Jūs taip pat pastebėsite naudą. Pavargęs šuo yra laimingas šuo!
  • Šuo vienasNesureikšminkite pasisveikinimų ir atsisveikinimų – paprasčiausiai ateikite ar išeikite, tai nėra kažkoks svarbus įvykis. Jei jūsų šuo cypia ar loja, kai jūs išvykstate iš namų, geriausia tiesiog jį ignoruoti ir išeiti pro duris (Gana sunku tai padaryti, tačiau bet koks kitoks elgesys būtų netinkamo elgesio gyrimas).
  • Pakeiskite rutiną – šunys yra labai prisitaikę prie mūsų įpročių, todėl linkę nerimauti augintiniai, jums ruošiantis išvykti, pradės nervintis. Pabandykite pakeiskite savo įprastą veiksmų planą, pavyzdžiui, pasiimkite raktus, o tada prisėskite penkioms minutėms. Matydamas, kad jūs nesilaikote įprastinės rutinos, jūsų šuo turbūt jausis mažiau įsitempęs.
  • Samdykite šuns vedžiotoją ar palikite šunį dienos priežiūros centre – jei turite palikti savo šunį 8 ar daugiau valandų per dieną, pasvarstykite apie galimybę naudotis šunų vedžiojimo paslaugomis ar užrašyti savo šunį į dienos centrą bent porai kartų per savaitę. Jūsų augintinis ne tik džiaugsis galimybe bendrauti su žmonėmis ir kitais šunimis, bet ir nebeturės nuobodžiauti.
  • Pripratinkite savo šunį prie vienatvės – stiprinkite savo šuns pasitikėjimą savimi ir sumažinkite jo baimę būti vienam darydami trumpus atsiskyrimo pratimus. Pradėkite nuo 5-10 minučių, tada po truputį vis ilginkite išsiskyrimo periodą. Toks treniravimas reikalauja daug atsidavimo, tačiau užtikrina jūsų šunį, kad jūs sugrįšite – jūs kuriate visą seriją prisiminimų, kad nieko blogo nenutinka, kol jūs nesate šalia.

Beveik visi šunys sugeba prisitaikyti prie mūsų rutinos. Vis dėlto visuomet lieka keletas, kuriems labai sunku apsiprasti. Norint, kad ir jūsų šuo, ir namai, ir daiktai  būtų saugūs, svarbiausia yra prevencija, o ne tvarkymasis su pasekmėmis. O jei jums iškils kokių nors problemų, susisiekite su manimi. Esu tikras, kad galėsiu jums padėti!

Komentarai

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*